Przejdź do treści
Strona główna » Blog » Obsługa prawna spółek

Obsługa prawna spółek

  Obsługa prawna spółek

  Założenie i prowadzenie spółki związane jest z koniecznością przestrzegania odpowiednich przepisów, między innymi prawa regulującego funkcjonowanie spółek. Aktualnie coraz więcej spółek decyduje się na korzystanie z profesjonalnej obsługi oferowanej przez kancelarii prawne, aby mieć pewność, że wszystkie podejmowane czynności są zgodne z literą prawa.

  Liczba regulacji prawnych cały czas rośnie. Przedsiębiorcy, którzy chcieliby poznać je wszystkie, musieliby przeznaczyć na ten cel nawet po kilka godzin dziennie. Samo stworzenie spółki wymaga przejścia odpowiedniej procedury prawnej. Właśnie dlatego wielu założycieli spółek decyduje się na pomoc profesjonalnych prawników już na etapie zakładania działalności w takiej formie.

  Wsparcie prawników jest bardzo ważne na wszystkich etapach prowadzenia działalności.
  Z tego powodu dużym zainteresowaniem cieszą się obecnie usługi takie jak kompleksowa obsługa prawna spółek, która obejmuje szereg czynności związanych z zabezpieczeniem pod względem prawnym prawidłowej działalności spółek wszelkich typów. Można wskazać, że w ramach obsługi prawnej spółek prowadzone są następujące czynności:

  • obsługa zgromadzeń wspólników
  • sporządzanie umów
  • sporządzenie opinii prawnych
  • udział w negocjacjach
  • udzielanie informacji o obowiązujących przepisach prawnych
  • udzielanie porad i konsultacji dotyczących prowadzonej działalności gospodarczej
  • windykacja należności
  • prowadzenie sporów sądowych oraz mediacji;

  Obsługa prawna spółki łączy w sobie różne dziedziny prawa, między innymi prawo dotyczące bezpośrednio organizacji i funkcjonowania spółek, szeroko pojęte prawo gospodarcze, prawo pracy, a także fuzje, przejęcia czy przekształcenia a nierzadko też prawo upadłościowe
  i restrukturyzacyjne. Dzięki rozległemu obszarowi świadczonych usług Klienci decydujący się na taką właśnie obsługę, mogą, na każdym etapie, liczyć na wsparcie prawne ich przedsięwzięć.

  Poprzez podjęcie współpracy z kancelarią prawną spółka może stale korzystać z pełnej
  i fachowej pomocy prawników posiadających wiedzę i doświadczenie. To przekłada się na dodatkowe korzyści, między innymi zmniejszenie ryzyka związanego z podejmowaniem decyzji biznesowych, uzyskanie dostępu do rozwiązań gwarantujących prawidłowe działanie spółki, oszczędność czasu i kosztów, a ponadto możliwość skupienia się na rozwijaniu firmy oraz pozyskiwaniu nowych klientów i kontrahentów.

  Zapraszamy do skorzystania z obsługi prawnej Państwa spółki przez radców prawnych i adwokatów z Kancelarii Prawnej Adamczuk & Węgrzyn.

  Jeśli również poszukują Państwo specjalistów w dziedzinie prawa, którzy zajmują się obsługą prawną spółek w Warszawie, jesteśmy całkowicie do dyspozycji. Nasza Kancelaria Prawna Adamczuk & Węgrzyn zapewnia kompleksową i profesjonalną obsługę dla przedsiębiorstw. Prowadzimy także współpracę z kancelariami z innych krajów Unii Europejskiej, aby dawać naszym klientom pełne wsparcie prawne.

  Obsługujemy między innymi polskie i zagraniczne spółki funkcjonujące w różnych obszarach aktywności gospodarczej, w tym spółki prawa handlowego, instytucje finansowe.

  Naszym głównym celem jest pomoc klientom w prowadzeniu działalności. W razie dodatkowych pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji. Zapraszamy do bliższego zapoznania się z naszą ofertą przedstawioną na stronie i zachęcamy do skorzystania z usług Kancelarii Prawnej Adamczuk & Węgrzyn!